Bayat ilaca yeni kutu

Ankara'daki bir ecza deposuna yapılan baskında, yeni kutulara konulmuş binlerce bayat ilaç ele geçirildi. Onbinlerce insanın sağlığını tehlikeye atan

Ankara Polisi, para kazanmak uğruna insanların hayatını büyük tehlikeye atan bayat ilaç şebekesini operasyonla ortaya çıkarttı.
PİYASAYA SÜRECEKLERDİ
Konuyla ilgili bir ihbar alan Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Ekipleri, Sağlık Bakanlığı müfettişleriyle birlikte Macunköy'deki Zirve İlaç Deposu'na baskın düzenledi. Öğle saatlerinde yapılan operasyonda, kullanım süresi dolmuş binlerce ilaç, yeni tarihli kutular içine yerleştirilerek piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirildi. Red ve karantina odasında tutulması gereken bayat ilaçların diğer ilaçlarla bir arada fare zehri ve tarım ilaçları arasında bulunduğu belirlendi. İlaçlara imha edilmek üzere el konulup il sağlık müdürlüğüne teslim edilirken, depo sahibi Sami T. ile mesul müdürler Gülay S. ile ıhsan A. Gözaltına alındı.
İLK İCRAATLARI DEĞİL
Yeşil kart ile verilmesi gereken ilaçları usulüne aykırı sattığı için geçtiğimiz yıl gözlem altına alındığı öğrenilen Sami T., ile diğer zanlıların dün adliyeye sevk edildi. Burada ifadeleri alınan 3 zanlı, savcı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.